Podporují mě

Vážím si podpory významných lidí, kteří jsou ochotni se za moji kandidaturu veřejně postavit. O to více, pokud bydlí přímo v senátním obvodu č. 60 Brno-město, kde kandiduji.

doc. Dr. Jiří H. Kocman

doc. Dr. Jiří H. Kocman

Umělec a vysokoškolský pedagog

Lukáš patřil ke zvláštním hloubavým a zodpovědným studentům. Vytvořilo se mezi námi mezigenerační přátelství a vídáme se pravidelně dodnes. Jsem rád, že se rozhodl kandidovat do Senátu a proto má moji důvěru a hlas.

doc. Mgr. Irena  Armutidisová

doc. Mgr. Irena Armutidisová

Děkanka, Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně, Fakulta multimediálních komunikací

Lukáše znám z dob jeho studií a vím, že to co říká ve své kampani jsou hodnoty, kterými se řídí a doufám, že se i řídit bude. To je to, proč Lukáše budu ráda podporovat.

Ing. Vlasta Juránková, CSc.

Ing. Vlasta Juránková, CSc.

VUT v Brně, Fakulta stavební

Znám Lukáše již z dob studií a vím, že hesly z kampaně se řídí po celý život. Proto Lukáše upřímně a ráda podporuji.

Mgr. Petr Božek

Mgr. Petr Božek

Ředitel běžeckého závodu Vokolo priglu

Dlouholeté přátelství s Lukášem mi přináší nekonečnou inspiraci, příval bystrých myšlenek a jistotu pomoci. Za Lukáše bych dal ruku do ohně. Je mi blízká jeho idea senátora, který naslouchá a je blízko lidem. Zná potřeby obyčejných lidí a lokální problémy. Jsem si jistý, že toto je nezbytný základ, aby v Senátu dokázal odpovědně řešit otázky a problémy celé naší republiky. Jen mi je upřímně líto, pokud se Lukáš dostane do Senátu, že přijdeme o důležitého člena našeho organizátorského týmu běhu Vokolo priglu... Ale rozumím. Vokolo je má cesta. Lukáš si vybral tu svoji, která ho naplňuje. Chce účinně pomáhat a uplatnit svůj životní potenciál. A já mu držím pěsti. Věřím, že to dokáže!

Mgr. Petr Kostrhun, Ph.D.

Mgr. Petr Kostrhun, Ph.D.

Pavilon Anthropos, vedoucí Centra kulturní antropologie

Lukáše znám již od základní školy. Byl vždy přemýšlivý, s pohledem zaměřeným do budoucnosti. V pozdějších letech jsem čím dál více oceňoval jeho upřímné snahy měnit věci veřejné směrem k hodnotám, ke kterým se hlásí i při své kandidatuře do Senátu. V neposlední řadě mi byl vždy milý jeho smysl pro humor a cit pro vtipný detail. Těší mě, že lidé jak on mají odvahu usilovat o hlasy voličů.

doc. Ing. Zdenka Lhotáková, CSc.

doc. Ing. Zdenka Lhotáková, CSc.

Architektka a vysokoškolská pedagožka

Lukáše znám od jeho nejútlejšího dětství. Dobře jsme se poznali v době jeho studií a působení v akademickém senátu VUT v Brně, kam byl zvolen z alma mater FaVU VUT. V současné době se profesionálně věnuje problematice vytváření webových stránek s originálním designem. Jeho kandidaturu do senátu za Brno plně doporučuji, protože je to velmi pilný, úspěšný a skromný mladý muž, který své povolání i čas mimo ně bere jako své životní poslání.

Boleslav Buzek

Boleslav Buzek

Zakladatel SW společnosti PREMIER systém

Lukášova snaha o aktivní občanskou společnost je mi sympatická. Těší mě, že podporuje podnikání jako základní pilíř všech úspěšných ekonomik a že má jako nestraník odvahu kandidovat v senátních volbách.

Ing. Zbyněk Zelinka

Ing. Zbyněk Zelinka

Manažer klubu amerického fotbalu Brno Alligators

Lukáše jsem se rozhodl podpořit v jeho kandidatuře do Senátu nejen proto, že jej znám přes 17 let coby svědomitého precizního a nekonfliktního člověka, ale hlavně také proto, že domácí politická scéna je chudá prostých, nezáludných, poctivých, přímých a inteligentních osob, které umí naslouchat občanům a jejich uskutečnitelná přání převést v realitu. Takových politiků je málo a byl bych hřích jej v jeho snažení nepodpořit.

doc. Mgr. Josef Daněk

doc. Mgr. Josef Daněk

Ostravská univerzita, Fakulta umění

Lukáše Bertu znám z doby, kdy jsem učil na FaVU. Patřil k těm studentům, kteří si na každou věc tvoří svůj vlastní názor a nepodléhají různým obecným a třeba někdy nepřesným představám. Lukáš se také už tehdy pouštěl do reálné práce na pomoc věcem veřejným, hlavně svým působením v akademickém senátu. A tak mne jenom těší, že ho to odhodlání dosud neopustilo.

Mgr. Jiří Helán

Mgr. Jiří Helán

Advokátní kancelář KROUPAHELÁN

Lukáše znám mnoho let jako spoluhráče z basketbalu. Hrál vždy fér týmovou hru, což je v politice důležité. Má i hluboký vztah k právu a etice a to mě jako advokáta skutečně těší.

Jaroslav Vaďura

Jaroslav Vaďura

Grafik na volném kolečku (?)

Lukáš je můj spolupracovník v oblasti počítačové grafiky. Jak ho znám, je pracovitý, precizní, zodpovědný a obětavý. Neváhá podpořit ostatní. Mám radost, že jde do politiky s ideály a chutí pomáhat, ne z vypočítavosti, jak to často bývá. Snad mu to vyjde a vydrží.

Mgr. Lukáš Petr

Mgr. Lukáš Petr

Vedoucí trenér mládeže TJ Favoritu Brno

S Lukášem se známe již od základní školy. Tehdy jsme jako kluci společně lítali za balónem na školním hřišti. I dnes Lukáše velmi rád potkávám. Každý rozhovor s ním je pro mě velmi přínosný. Vždy si z něj odnesu nějaké moudro, inspiraci a perspektivu lepší společnosti, a proto mu dám svůj hlas při volbách do Senátu v roce 2020, aby mohl inspirovat i Vás.